Napęd świetlny

Kategoria: Nauka/Technologie/Napędy

Napęd świetlny operuje na bazie teorii napędu Alcubierre’a, terrańskiego fizyka, i przypomina znany z terrańskiej telewizji napęd Warp. W przeciwieństwie jednak do postulatów Alcubierre’a i możliwości napędu Warp, napęd świetlny umożliwia podróż jedynie ze stałą prędkością: prędkością światła.

Zasada działania:

Generatory perforacyjne umieszczone z przodu i tyłu pojazdu generują zakrzywienie, bańkę czasoprzestrzenną, umieszczając pojazd w de facto płaskim fragmencie czasoprzestrzeni, przesuwającym się z prędkością światła. Statek wewnątrz takiej bańki nie porusza się względem jej środka, więc nie zachodzą żadne zjawiska związane z prędkościami relatywistycznymi.

Wbrew teoriom Alcubierre’a, podróż ponadświetlna tą metodą jest niemożliwa. Jak wiadomo, czasoprzestrzeń posiada lokalną, bardzo niską energię tła i jako taka generuje pole probabilistyczne materii, o niewyobrażalnie niskim natężeniu, ale nie pomijalnym. Z tego powodu, gdy generator perforacyjny zwiększa zakrzywienie czasoprzestrzenne wykraczające poza stałą, nazywaną stałą Alcubierre’a

Historia: #

Napęd świetlny

Papierowy sen Kronikarz